סדנאות יוגה

בשיעורי היוגה אנו עוסקים בלימוד ובתרגול היוגה ברמה בסיסית. מניסיון רב שנים, למדתי שהשתתפות בסדנה מעלה את המתרגל בעוד מדרגה או רמה בקשר שלו עם היוגה. כתלמיד יוגה יכולתי לומר לעצמי, לאחר סדנה ספציפית: "הפעם למדתי לעמוד על הראש" או "איך השתפרה לי תנוחת הבקאסנה" וכו'. בסדנאות באים לביטוי הניסיון והידע שלי כמורה והן מתנהלות, כמו השיעורים, בנינוחות בקשב לצרכי התלמידים, בעבודה בקבוצות ובהעמקה בעולם העצום והרב של היוגה.

מטרת סדנאות היוגה:

התרגול בסדנאות כולל אסנות (תנוחות), פרניימה (נשימות), מדיטציה ופילוסופיה של היוגה. מאחר ובסדנאות אנו מעמיקים את הריכוז וההתבוננות בזמן תרגול היוגה המשתתפים חווים את חווית היוגה ביתר עומק.

 

דוגמאות לסדנאות:

 

תרגול יוגה בחוף הים 

יחד עם סילבי גבאי, התקיימה ביום שישי 21 ביוני 2019, בשעה 07:00 בחוף גבעת עליה, יפו  (ליד מרכז פרס לשלום)

 

סדנת יוגה בזוגות

 

יחד עם שירלי גרפינקל, התקיימה ביום שישי 14 ביוני 2019, בשעה 14:00 בסטודיו מושב הגוף, הגפן 46 מושב סתריה (ליד רחובות)

 

סדנת יוגה בזוגות

יחד עם שירלי גרפינקל, התקיימה ב-22 בפברואר 2019, בשעה 14:00 בשדמאמא

 

מפגש יוגה חוויתי, במהלכו שניים עובדים במשולב שוהים בתנוחות ע"י עזרה הדדית, בונים תנוחות יד ביד, או גב - לגב ועוד מגוון אפשרויות, שאינן מתאפשרות בתרגול נפרד.

הקואורדינציה עם בן/בת זוג לתרגול מוסיפה אתגר מעניין, ופותחת דרכים נוספות לחוות את עצמנו ואת מה שסביבנו.

 

היה מרומם נפש ורוח

 

סדנת יוגה בזוגות

התקיימה ביום שישי 20.5.18 בשעה 15:00 והועברה יחד עם שירלי גרפינקל. אווירה מופלאה של עבודה זוגית התומכת אחד בשני ויחד עם זאת הנאה צרופה בתירגול היוגה המשותף. מי שלא היה הפסיד.

בדקו מועדי סדנאות הבאות.

 

סדנת יוגה

התקיימה בשבת 19.8.17 במרכז האקולוגי, שדמאמא, במושב שדמה. בין השעות 9:00 עד 14:00. תירגלנו אסאנות, מדיטציה בישיבה, מדיטציה בשוטטות עבודה משותפת על טקסטים יוגיים ולסיום, קיימנו ארוחה צמחונית משותפת ומזינה.

 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------

 האווירה המושגת בסדנאות כאלו, נעימה ומזמינה. עצם עצירת החיים לתקופה מסוימת, שבה כל מעינינו נתונים לנעשה בסדנה מבלי לעסוק באירועי היום יום המלחיצים, מאפשרת למתרגלים לפתוח עצמם ולקבל הרבה יותר מאשר בשיעור רגיל. יש משמעות גם למשך הזמן בו מבלים בתרגול רציף המשפיע על התקדמות בחוויית היוגה. מעבר לזאת יש שיפור במידת הקשר של המתרגלים בינם לבין עצמם ובינם ובין המורה.

הסדנאות מתקיימות לרוב בסופי שבוע שבהם מתרגלים יחד. בדרך כלל במקום מבודד מעט ומרוחק מאזור המגורים. דוגמה למקום לקיום סדנה הוא מנזר האחריות ציון בעין כרם, אך כמובן יש הרבה מקומות אחרים. הסדנאות מלוות באוכל צמחוני מזין ובריא. הסדנאות מתאימות למתרגל יוגה, בכל הרמות אך לא למתחילים של ממש.

יוגה

למידע נוסף: